utwory klasyczne na sopran i mezzosopran


fonografia Małgorzaty Lesiewicz-Przybył


pieśni i arie klasyczne


nagrania

sopran


Małgorzata Lesiewicz-Przybył


Laureatka  wokalnych konkursów  międzynarodowych
w Barcelonie im. M. Canals i Atenach im. M. Callas ...
W Atenach otrzymała

Srebrny Medal im. M. Callas

...
Solistka głównych ról  w teatrach operowych w Polsce i Europie ...
Wystąpiła w Teatrze Narodowym w Warszawie w roli Małgorzaty
w operze "Faust" Ch. Gounoda oraz jako królowa Rozamunda
w operze "Król Ubu" K. Pendereckiego .
Występowała w formach recitali operowych  w Japonii i Europie :
W  Filharmonii  Berlińskiej  im.  Herberta  von  Karajana,
Gewandhaus  w  Lipsku,
Tonhalle  w  Zurichu,
Filharmonii  Monachijskiej ...
Jej  repertuar  obejmuje  muzykę  operową ,
oratoryjną ,  kantatową ,  pieśni i  musical ...
Dokonała nagrań  operowych  z  Wielką  Orkiestrą  Symfoniczną Polskiego  Radia w  Katowicach
oraz  pieśni  przy  swoim  akompaniamencie  fortepianu
w  Studio  Muzyki.
Małgorzata Lesiewicz-Przybył
sopran lirico spinto
  Małgorzata Lesiewicz ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu w 1989 roku. Studiowała na Wydziale II Instrumentalnym w klasie fortepianu, następnie na Wydziale III Wokalno - Aktorskim. Była stypendystką Stiftung Mozarteum w Salzburgu. Została finalistką konkursów im. J. Kiepury i A. Sari. Co więcej, została laureatką dwóch prestiżowych międzynarodowych konkursów wokalnych im. M. Callas w Atenach

( Srebrny Medal im. M. Callas )

i im. M. Canals w Barcelonie. Na scenie operowej i operetkowej wykonała wiele głównych ról sopranowych: Pamina " - Die Zauberflute ", Gilda - " Rigoletto ", Violetta Valery - " La Traviata ", Margaret - " Faust ", Mimi  - " La boheme ", Micaela - "Carmen", Oscar - "Un Ballo in Maschera", Olimpia, Giulietta, Antonia, Stella -  "Les Contes d'Hoffmann",
Laura - "Student żebrak", Liza - "Kraina uśmiechu", Gabriela - "Wiedeńska krew", Księżna - "Ptasznik z Tyrolu", Rosalinda - "Zemsta nietoperza". Wystąpiła na scenie Teatru Narodowego w Warszawie w roli Małgorzaty ("Faust") i królowej Rosamundy ("Król Ubu"). Występowała w formie recitali operowych w Filharmonii Monachijskiej, Filharmonii Berlińskiej im. Herberta von Karajana, we Freiburgu, Bazylei, Gewandhausen w Lipsku, Ton Halle w Zurychu.
Dokonała nagrań arii operowych z Wielką Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach oraz w Radiu Szczecin.
Śpiewała w wielu krajach europy i w Japonii. Wykonuje również utwory oratoryjne i kantatowe. Jej repertuar obejmuje najbardziej znane dzieła z tego gatunku. Występuje z recitalami słynnych arii, pieśni i musicali. 
Jako akompaniatorka gra w duecie z puzonistą Krzysztofem Przybył klasykę oraz najsłynniejsze melodie między innymi z gatunku: musical i tematy jazzowe. Jest również akompaniatorką i jednocześnie wykonawczynią pieśni klasycznych.
Małgorzata Lesiewicz jest pedagogiem, uczy gry na pianinie i śpiewu, dzieci w wieku od czterech lat, młodzież i dorosłych. Pisze wraz zmężem podręczniki do nauki gry na pieninie i nauki śpiewu (przez siebie bogato ilustrowane). Podręczniki są skierowane do nauki muzyki w ruchu amatorskim. Prowadzi również zespół wokalny dla seniorów "Retro".   
 Małgorzata posiada drugi język wypowiedzi artystycznej - malarstwo i grafika komputerowa. Jej artystyczna dusza jest szczególnie uwrażliwiona na piękno natury, a w tym szczególnie na urodzie kwiatów. Małgorzata od najmłodszych lat zafascynowana pięknem pejzaży rysowała wiele szkiców oraz pasteli ukazujących jej pełne zaangażowanie w odtworzeniu natury. Do dziś ta pasja nie tylko trwa, ale również znakomicie się rozwija. Dowodem są liczne obrazy doskonale kompozycyjnie przemyślane i kolorystycznie bogate. Pierwszy pokaz prac odbył się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Były również eksponowane w Krakowskich galeriach: Space Gallery, Starożytności i nowości, Nasze Atelier i Galerii Temporary Contemporary w Krakowie.